Rzucamy Orła Cień

10530520_829366603798891_718364086071955479_o

Rzucamy Orła Cień

Cześć

Tak jak w poprzednich edycjach i podczas najbliższych Pararudników wszystkie orły będą mieć szansą rzucić stadnie swój cień.

Aby usprawnić organizację, zrezygnowaliśmy z uciążliwej  rejestracji uczestników. Po prostu wchodzicie o wyznaczonej godzinie na płytę lotniska i już.   Na bramce wejściowej otrzymujecie pamiątkową naklejkę na kask.

 Zmieniliśmy również sposób przekazywania informacji. Stadionowe głośniki zamieniliśmy na krótkofalówki, którymi wszyscy posługujemy się na co dzień podczas latania. Nawet jeśli ktoś z was nie będzie mieć radia, to sąsiad powie mu , że właśnie zaczęło się odliczanie. 

 Pamiętacie radosny krzyk naszych gardeł? Żadne głośniki nie zastąpią wspólnego odliczania.  

 W piątek 26 maja potwierdzę tutaj, czy pogoda pozwoli nam na działanie w sobotę czy niedzielę. Planowana godzina wejścia na płytę 11.00. Niebawem pojawi się na stronie Pararudników mapka z miejscem zbiórki i bramką wejściową.

Zapraszamy wszystkich paralotniarzy, którzy chcieliby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i postawić paralotnię wraz za innymi glajciarzami kochającymi nasz wyjątkowy sport. Przekażcie tą wiadomość swoim latającym kumplom, bez względu czy są silnikowi czy termiczni.

„Rzucamy Orła Cień” to nie tylko dwuminutowe uniesienie. To również czas przygotowań. Dlatego już dziś zacznijcie ćwiczyć ze swoim skrzydłem. Trenujcie start klasyczny i alpejski, by w dniu próby móc stanąć bez tremy, ramię w ramię z innymi uczestnikami. Nie używajcie techniki, której nie znacie, bo może się okazać zbyt trudna w najważniejszej chwili. Stosujcie ten sposób, który wychodzi Wam najlepiej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, pilotów PPG proszę o wcześniejsze przygotowanie samej uprzęży, bez napędu. Zastanawiamy się nad możliwością wprowadzenia przez orła na płytę jednej osoby, pomocnika. Co o tym myślicie?

Przypominam zabierzcie ze sobą swoje radia,  bo na umówionej częstotliwości będziemy mogli się z wami komunikować i uruchomić wspólne odliczanie. Na 0 podnosimy skrzydła.

Kto ma ochotę, to po ROC może się przemieścić naszym transportem na startowisko wyciągarkowe, by odlecieć pod chmury i przelot 🙂 Zwózki raczej nie zapewniamy 🙂

 

COMMENTS