ParaRudniki 2019 zbliżają się wielkimi krokami!

ParaRudniki 2019 zbliżają się wielkimi krokami!

Lotnisko Aeroklubu Częstochowskiego jest miejscem gdzie na poczatku czerwca, na wielkim święcie lotnictwa lekkiego „ParaRudniki” spotykają się ludzie z całej Polski. Mogą tu porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i po prostu wspólnie polatać. Krajowi, oraz zagraniczni producenci prezentują najnowszą paralotniową ofertę. Można zobaczyć napędy i wózki, skrzydła, uprzęże, spadochrony zapasowe, odzież i w wszystko to, co potrzebne jest do uprawiania tego pięknego sportu. Jest też możliwość porozmawiania z paralotniowym instruktorem, umówienia się na lot w tandemie albo na cały kurs. ParaRudniki to oczywiście nie tylko paralotnie. Każdy zainteresowany innymi formami latania, znajdzie u nas coś dla siebie. Można zobaczyć skoki spadochronowe, loty szybowcowe, samolotowe i śmigłowiec w akcji. Będzie też spektakularny wiatrakowiec, czyli maszyna jak z Mad Maxa łącząca zalety samolotu i helikoptera. Ale nie tylko zobaczyć, bo i nawiązać kontakt z pilotami i instruktorami, wykonać lot zapoznawczy, czy nawet zapisać się na szkolenie.

Impreza rozwija się od 9 lat, systematycznie poszerzając zakres dziedzin lotniczych, które obejmuje, oraz atrakcji jakimi kusi zwiedzających.

Do tej pory ParaRudniki gościły zawody Polskiej Ligi Moto-Parolotniowej, Slalomowe Paralotniowe Mistrzostwa Polski i Zawody Ligi Dronowej. Był też konkurs filmowy o tematyce lotniczej, demonstracja akcji gaśniczej z użyciem samolotu Dromader, trening skoczków spadochronowych, treningi akrobacji szybowcowej i samolotowej. Wielką atrakcją okazały się „Rudnickie Świetliki” – nocne loty oświetlonych paralotni i spektakularna akcja Rzucamy Orła Cień pretendująca do wpisu do księgi rekordów Guinnessa, podczas której 167 skrzydeł, przy aplauzie zgromadzonych widzów zostało podniesionych w jednej chwili nad głowy pilotów. Zapraszamy na ParaRudniki 01 i 02 czerwca 2019 r.

Walter Wojciechowski