Otwarte niebo

DSC_0332

Tu będą się pojawiać informacje dotyczące możliwości latania paralotniami podczas ParaRudników.
Poniżej informacje z ubiegłego roku:
PPG można latać już od piątku. Najpierw należy się zarejestrować w biurze. Startowisko oznaczone jest na planie sytuacyjnym numerem 9.
Ja będę działać na częstotliwości 158.250.
W sobotę o 7 rano lecimy na pierwszą wycieczkę PPG. Odprawa do wycieczki o godzinie 6,45.  przy namiocie elektrycznym na polu namiotowym bliżej startowiska PPG.
Cel- wiatrak w Rębielicach Królewskich, po drodze kawałek nad rzekami Kocinką i Liswartą, trochę nad lasem z możliwością lądowania na terenie podmokłym przy rzece lub na dużych połaciach po wyciętym przez Szyszkę lesie. Długość trasy ok 70 km.
mapka:
https://allegro.zapodaj.net/4032845ceed1.jpg.html

W sobotę o 18.00 odprawa do lotu wieczornego. Start lotny o godzinie 19.00 i lecimy na Przeprośną Górkę, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody, niepowtarzalnej, kto chce będzie pobłogosławiony przez księdza z Santktuarium Św. Ojca Pio. Tam mamy być o 19.15, potem lecimy dalej przełomem Warty do Mstowa, Olsztyna, na Putynie Siedlecką i w góry Gorzkowskie.Powrót przez Mstów na nasze lotnisko. Trasa ok 70 km.
Mapka:
https://allegro.zapodaj.net/d6ae6c159016.png.html

W piątek wieczorem i w niedzielę rano samodzielnie. Kto by chciał, to polecam traskę krótsza, ok 50 km z lotniska do wsi Jamno, tu wskakujemy nad rzeczkę Pijawkę wijącą w lesie, ale cały czas z możliwością lądowania, przeskok do Warty ( z zachowaniem bezpiecznej wysokości) , Wartą pod prąd do wsi Kijów i Łęg, przeskok przez trasę gierkówkę, do wsi Szczepocice i stąd już na krechę na lotnisko. Ja będę startować ok 19.00, lecę na niebieskim Ozonie Speedster 2.22.
Mapka:
https://allegro.zapodaj.net/255ff25da64a.png.html

Na trasę w kierunku południowym, czyli do Gór Gorzkowskiech, przez Przeprośną Górkę pas startowy oblatujemy od strony wschodniej trzymając wysokość do 50 metrów nad glebą i minimalną odległość od pasa 500 m. Nie przelatujemy nad pasem startowym i jego przedłużeniem 500 metrów na wschód i zachód.  Na zachodzie kończy je tory, a na wschodzie droga.Gdy zostawimy pas za plecami latamy na wysokości jaka tam komu pasuje.

W sobotę o 22.00 zaczynają się Rudnickie świetliki. Informacja w biurze.
W sobotę i niedzielę od 11 do 14, działa wyciągarka. Kto chce latać musi się zarejestrować w biurze i  przedostać na start holowany naszym organizacyjnym transportem.
Kontakt na autko transportowe dostanie podczas rejestracji. Kontakt ze mną 158.250.
Podczas holowania lądujemy na startowisku – lądowisku. Przekroczenie betonowy pas startowego możliwe jest tylko w przypadku kręcenia termiki powyżej 200 m,

Walter